środa, 22 czerwiec 2016 14:12

„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”

W dniu 21 czerwca 2016r. na  stadionie Miejskiego Klubu Sportowego OSTOJA w Kołaczycach odbyły się „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”.„Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.
Naszą szkołę reprezentowały siostry Ewelina i Justyna Wilk. Obie otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym. Ewelina zwyciężyła w eliminacjach gminnych i wykonywała pracę na miejscu podczas imprezy. Tematem konkursu był plakat o tematyce ekologicznej, promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem, wykonany techniką mieszaną. Opiekunem uczniów była pani Barbara Świerzowska. Uczennice otrzymały dyplomy i cenne nagrody.
Akcja  „Słoneczne Dni” obejmowała: „bieg po słońce”, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i wokalne. Były atrakcje z udziałem artystów z teatru ulicznego Wagabunda  m.in.: pokazy i mini warsztaty sztuki cyrkowej, puszczanie baniek mydlanych, pantomimę, klaunadę, nauka praw fizyki poprzez instalacje zabawek konstrukcyjnych. Na zakończenie imprezy wystąpił Mateusz Mijal.