piątek, 15 grudzień 2017 12:35

„Pejzaże dorzecza Wisłoki”

7 grudnia 2017 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród  z zakresu edukacji ekologicznej – konkurs fotograficzny pn. „Pejzaże dorzecza Wisłoki” przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Projekt miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym dorzecza Wisłoki i zaprezentowania na fotografiach piękna tego obszaru i ciekawych miejsc przyrodniczych. Projekt przyczynił się do kształtowania postaw proekologicznych, promowania i rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży, rozwijania artystycznego spojrzenia na otaczającą przyrodę, popularyzacji wiedzy o działaniach proekologicznych Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.
Konkursu skierowany był do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili: Jakub Idzik kl.3a, Aleksandra Gryziec kl.3a, Kinga Kostrząb kl.6a, Wiktor Gryziec kl.7a. Nadesłane  prace oceniał zespół pracowników biura Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, którym przewodniczył doświadczony ekspert w dziedzinie fotografii Tomasz Kasprzyk – artysta Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej z siedzibą w Paryżu, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Wiktor Gryziec kl. 7a, który otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom. Opiekunem ucznia była pani Barbara Świerzowska.
Podczas spotkania, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki uhonorował pamiątkowymi statuetkami w kształcie zielonego liścia oraz listami gratulacyjnymi nauczycieli zaangażowanych w edukację ekologiczną najmłodszego pokolenia, z którymi na przestrzeni jego przeszło dwudziestoletniej działalności współpracowali w realizacji edukacji ekologicznej wśród lokalnej społeczności. Z gminy Nowy Żmigród taką nagrodę otrzymała pani Barbara Świerzowska. Gratulujemy!!!