sobota, 07 kwiecień 2018 14:08

Ola Śmiertelny finalistką IX Powiatowego Turnieju Wiedzy „1 z 12”

5 kwietnia 2018 r. odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12” organizowany jest przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Jasielskiego pana Adama Pawlusia. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej.

Do Turnieju zgłoszono 50 uczniów z następujących gimnazjów: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Bączalu Dolnym, Gimnazjum w Cieklinie, Gimnazjum w Skołyszynie, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Osieku Jasielskim.

Nasza szkołę reprezentowały: Natalia Grzywacz, Gabriela Hućko, Aleksandra Śmiertelny, Justyna Wilk i Anna Zdebik. Opiekunem była Joanna Kmieć – pedagog szkolna.

Turniej złożony był z II etapów. W I etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.

W czasie półgodzinnej przerwy komisja w skład, której wchodzili opiekunowie ze szkół uczestniczących w konkursie poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. W gronie najlepszej 12 powiatu znalazła się uczennica naszej szkoły Ola Śmiertelny. W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali 1 pkt. Ola odpowiedziała poprawnie na 4 pytania.

Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane. Uczeń, który wygrał uzyskał 29 pkt. Ola i dwóch innych uczniów uzyskali po 28 pkt. Zgodnie z regulaminem przeprowadzono losowanie o II i III miejsce. Niestety w wyniku losowania Ola zajęła IV miejsce. Zabrakło tylko szczęścia bo wynik wskazuje, że Ola ma ogromną wiedzę. Serdecznie gratulujemy!!!

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła koordynator Turnieju pani Urszula Budziak, wicedyrektor ZS nr 4 w Jaśle.

fot. ZS nr 4 w Jaśle