poniedziałek, 21 maj 2018 18:10

Opowiadanie „Książę” Kingi Kostrząb nagrodzone

15 maja 2018 roku w SP nr 2 w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu literackiego "Moje spotkania z przyrodą". W tym roku laureatką została Kinga Kostrząb z kl. VI a.
Konkurs miał zasięg ogólnopolski i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 147 prac, których autorami byli uczniowie  klas 4-7 z 38 szkół z całej Polski. Każda kategoria wiekowa była rozpatrywana oddzielnie. Praca mogła mieć formę opowiadania, listu lub pamiętnika, a jej treść miała dotyczyć przyrody. Jury przyznało łącznie 17 nagród oraz wyróżnienia.
Kinga została nagrodzona za opowiadanie pt. " Książę". Ponieważ jeździ konno, wykorzystała wiedzę i własne doświadczenia i wymyśliła ciekawy utwór. Tytułowy Książę to oczywiście koń, dzięki któremu zmienia się życie pewnej dziewczynki. Praca pokazała talent literacki Kingi, której gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W konkursie również brały udział  Urszula Idzik i Karolina Kochanik uczennice klasy VIa. Opiekunem uczennic była pani Małgorzata Tłuściak.

zdjęcia: Rafał Kostrząb