czwartek, 10 maj 2018 12:47

Sukcesy naszych uczniów w konkursach historycznych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie uczestniczyli w licznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Tradycyjnie osiągają w nich bardzo dobre wyniki.
24 lutego 2018 r. odbył się finał wojewódzki konkursu historycznego, w którym uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej, Zuzanna Turek uzyskała tytuł laureata.  W kolejnych etapach musiała wykazać się poszerzonym zakresem wiedzy z zakresu historii Polski i świata. W tym roku temat konkursu brzmiał „Od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Polacy w walce o niezależność i niepodległość w l. 1768-1918”.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również 5 kwietnia 2018 r. w finale wojewódzkim  XXIII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Po przejściu etapów szkolnego i rejonowego, dwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, w którym uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej Zuzanna Turek uzyskała tytuł laureata, a uczeń klasy III a Gimnazjum Adam Łodziński tytuł finalisty. Uczestnicy tego konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami  z zakresu historii Polski, gdy odzyskiwała ona niepodległość oraz doskonale znać historię wojskowości polskiej w tym okresie.
7 marca 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie historycznym dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych „ Dzieje narodu polskiego w latach 1772 – 1818” organizowanego przez Zespół Szkół  Miejskich nr. 3 w Jaśle. Naszą szkołę reprezentowali : Natalia Baran i Julia Dybaś z kl. VI b, Karolina Kochanik z klasy VI a oraz Justyna Kudłaty i Zuzanna Turek z klasy VII b. Uczniowie z naszej szkoły uzyskali dobre wyniki, a  Zuzanna Turek zdobyła tytuł laureata.
Młodzież biorąca udział w tych konkursach godnie reprezentowała naszą szkołę. Uczestnicząc  w konkursach uczniowie wykazali się ogromnym zasobem wiedzy i umiejętności , mieli satysfakcję z bardzo dobrych wyników. Oprócz satysfakcji laureaci i finaliści uzyskają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich oraz odpowiednie wpisy na świadectwie.
Nauczycielem, który przygotował uczennicę ze szkoły podstawowej jest Pani Wiesława Cieklińska – Popek. Opiekunem przygotowującym ucznia z gimnazjum jest Pan Ryszard Turek.