czwartek, 31 maj 2018 21:10

Karolina Łodzińska zajęła III miejsce w Finale Konkursu Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej

Konkurs Biblijny dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej, kl. od V do VII, pt. „Duch, który umacnia miłość” na podstawie Ewangelii według św. Mateusza zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Składał się z trzech etapów. W pierwszym szkolnym wzięło udział 1620 dzieci z 103 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 420, a do diecezjalnego 76 uczniów.
Finał Konkursu miał miejsce w dniu 25 maja w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 72 finalistek i finalistów. Pisali oni  test, w którym mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów. III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Łodzińska z klasy 7b uzyskując 93 pkt. Opiekunem uczennicy była pani katechetka Maria Gołebiowska-Bugno. Nagrody laureatom wręczyli: JE Ks. Bp Edward Białogłowski wraz z panią Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Iwoną Bereś.

Gratulujemy sukcesu!!!