poniedziałek, 20 czerwiec 2022 17:33

Rok Ignacego Łukasiewicza w naszej szkole

29 października 2021 r. Sejm RP ustanowił rok 2022  Rokiem Ignacego Łukasiewicza z okazji 200. rocznicy jego urodzin i 140. rocznicy śmierci. Ignacy Łukasiewicz był polskim farmaceutą, przedsiębiorcą i pionierem przemysłu naftowego. Był również fizykiem, chemikiem, rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. W 1853 roku skonstruował  pierwszą  lampę naftową. Jest to symboliczna data narodzin przemysłu naftowego  w  Polsce.

Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele działań mających na celu przybliżenie uczniom sylwetki tego wielkiego Polaka, min: oglądanie filmów, wykonywanie projektów edukacyjnych, referatów, gazetek ściennych oraz udział w  konkursie wiedzy. Konkurs skierowany był do uczniów klas 6 - 8. Wzięło w nim udział 15 uczniów.  Wyniki są następujące:

I miejsce: Adam Źrebiec 7a, Zofia Jasionowicz 8b, Karolina Such 6a

II miejsce: Eliza Zoła 7a

III miejsce: Piotr Maresz 8b

IV miejsce: Karol Mroczka 7a i Błażej Kosiński 8b.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatora.

Barbara Świerzowska