wtorek, 08 czerwiec 2021 13:02

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyk na medal”

(1 głos)
31 maja bieżącego roku, po rocznej przerwie związanej z pandemią, ponownie już po raz 17 - sty Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika zorganizowała i przeprowadziła Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyk na medal”. Jak co roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Nowy Żmigród – p. Grzegorz Bara, on też ufundował nagrody dla uczestników konkursu. Odpowiedzialnymi za organizację konkursu oraz przygotowanie zadań konkursowych byli nauczyciele matematyki – p. Teresa Niemiec i p. Mirosław Biernacki. Główne cele konkursu to m.in. mobilizowanie uczniów do rozwijania zdolności i umiejętności matematycznych, zachęcanie do rozwijania uzdolnień matematycznych, wyszukiwanie talentów matematycznych środowisk wiejskich. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów, uzdolnionych i zainteresowanych matematyką, z następujących miejscowości: Cieklin, Kąty, Łężyny, Łysa Góra,  Nienaszów, Nowy Żmigród. W I części konkursu mieli do rozwiązania w ciągu 40 minut 15 zadań zamkniętych. W II - również 40 minutowej części – uczniowie zmierzyli się z trzema otwartymi zadaniami. W przerwie, pomiędzy częściami konkursu, dla uczestników przewidziany został posiłek ufundowany przez Radę Rodziców. Konkurs rozstrzygnięto w tym samym dniu.   Wyniki przedstawiają się następująco:

Laureaci:

1. Martyna Frodyma – SP Cieklin
  2. Magdalena Nowacka – SP Nowy Żmigród
  3. Michał Adamik – SP Nowy Żmigród
       Julia Głowaty  –  SP Cieklin
       Kacper Pęcak – SP Nowy Żmigród

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą matematyczną. Dziękujemy nauczycielom - opiekunom uczniów za przygotowanie ich do konkursu. Podziękowania kierujemy również dla Pań pracujących w kuchni za przygotowanie posiłków.

Organizatorzy: Teresa Niemiec, Mirosław Biernacki