czwartek, 14 kwiecień 2016 09:39

XV Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa

8 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle  odbyło się podsumowanie XV Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Na spotkanie zaproszono laureatów konkursu ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Na spotkaniu obecni byli m.in.: Burmistrz Miasta Jasła pan Ryszard Pabian, Zastępca Burmistrza pani Elwira Musiałowicz - Czech, Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła pan Henryk Rak, Starosta Jasielski pan Mariusz Sepioł oraz dyrektorzy szkół i nauczyciele matematyki. Laureaci XV edycji Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa otrzymali z rąk przedstawicieli władz samorządowych oraz dyrektorów szkół – organizatorów konkursu dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Jasła oraz Starostę Jasielskiego. VI miejsce w konkursie zajęła uczennica naszego gimnazjum Marta Osika z klasy IIa. Opiekunem uczennicy był pan Mirosław Biernacki. Podczas spotkania zwycięzcy  konkursu w poszczególnych kategoriach wygłosili  referaty matematyczne.