piątek, 29 kwiecień 2016 08:20

VII Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”

Od 2010 roku nasza szkoła uczestniczy w Powiatowym Turnieju Wiedzy „1 z 12”. W każdym roku osiągamy bardzo dobre wyniki. W tym roku nie mogło być inaczej. Laureatką została Gabriela Klich, która zajęła III miejsce. Finalistkami zostały Paulina Cyran i Izabela Wokurka. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle - „Ekonomik” pod patronatem Starosty Jasielskiego pana Mariusza Sepioła. Pytania turniejowe dotyczą interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty na poziomie klasy trzeciej. Do Turnieju zgłoszono 54 uczniów z następujących gimnazjów: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum w Osieku Jasielskim, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Krempnej, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum w Niegłowicach, Gimnazjum w Sieklówce, Gimnazjum w Cieklinie, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Bieździedzy, Gimnazjum w Błażkowej. Naszą szkołę  reprezentowały: Paulina Cyran, Izabela Wokurka, Kamila Rak i Gabriela Klich. Opiekunem była Joanna Kmieć – pedagog szkolna.
Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.
W czasie przerwy komisja w skład, której wchodzili opiekunowie ze szkół uczestniczących w konkursie poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez ZSz nr 4 w Jaśle. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. W gronie najlepszej 12 powiatu znalazły się trzy uczennice naszej szkoły. W finale Turnieju uczniowie udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali 3 pkt. Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca. Finaliści zajmujący miejsca 1 – 3, uzyskali tytuły laureatów Turnieju. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła  koordynator Turnieju  pani Urszula Budziak, wicedyrektor ZS nr 4 w Jaśle.
Serdecznie gratulujemy uczennicom!
Zdjęcie ZS nr 4 w Jaśle