czwartek, 05 maj 2016 16:11

Ania Hanas Mistrzem Ortografii

(1 głos)
28 kwietnia reprezentanci siedmiu szkół podstawowych z naszej gminy spotkali się na konkursie ortograficznym zorganizowanym w SP w Makowiskach. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy przebiegał pod hasłem "Ortograficznie o Żmigrodczyźnie". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI a Anna Hanas. Opiekun pani Małgorzata Tłuściak. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda z lukami, rozwiązanie rebusów oraz zadań sprawdzających znajomość zasad pisowni. Pracę należało wykonać w ciągu 30 minut. Ania bez problemu zmieściła się w czasie i najlepiej rozwiązała wszystkie zadania, co zaowocowało zwycięstwem.
Laureaci trzech pierwszych lokat zostali nagrodzeni. Cenne upominki wręczył pan Grzegorz Bara, Wójt Gminy. Ania otrzymała pamiątkowe pióro z napisem Mistrz Ortografii, książki i inne gadżety.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Ma być kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.