wtorek, 24 kwiecień 2018 13:47

Sukces Aleksandry Wielgosz. Uczennica klasy 3a laureatką Rejonowego Konkursu Literackiego

(1 głos)

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.

Kartezjusz

6 marca 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się REJONOWY TURNIEJ ZNAJOMOŚCI „WIERNEJ RZEKI” STEFANA ŻEROMSKIEGO dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Uczestnicy musieli się wykazać dobrą znajomością biografii Stefana Żeromskiego   oraz powieści „Wierna rzeka”. Konkurs składał się z wielu  szczegółowych zadań testowych.

W turnieju wzięło udział 40 uczniów  gimnazjów z naszego powiatu. Miło nam poinformować, że Ola Wielgosz z klasy 3a została laureatką tego konkursu. Dobrze zaprezentowali się także pozostali uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Gryziec, Zuzanna Bazan, Anna Zdebik, Sylwia Łącka, Adam Łodziński. 23 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród książkowych ze wszystkich konkursów organizowanych przez II LO w Jaśle. Ola otrzymała gratulacje, życzenia oraz nagrodę i dyplom. Galę uświetniły występy recytatorów i zespołów muzycznych z II LO. Uczniów przygotowała do turnieju Pani Iwona Turek.

Oli gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zachęcamy wszystkich do udziału w innych konkursach literackich.