GENERATOR NAUKI :miejsce gdzie zabawa łączy się z nauką

5 marca 2023 roku uczniowie klasy 5B udali się autobusem szkolnym na zajęcia w Generatorze Nauki w Jaśle.
GEN to nowoczesne i innowacyjne miejsce , którego ekspozycje uzupełniają ofertę edukacyjną z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka.
Są tutaj 62 stanowiska ekspozycyjne ustawione tematycznie: "Świat ruchu", "Wyprawa na Marsa".

Uczniowie obejrzeli również przykłady flory i fauny. Poznali kolonię mrówek, ślimaków, rośliny energetyczne, akwarium z algami i inne. Kolejnym etapem były  paliwa kopalne  i różne formy energii. To miejsce dedykowane Ignacemu Łukasiewiczowi.  Ostatnim punktem była strefa "Mediateki" z grami komputerowymi  oraz bardzo ciekawymi grami planszowymi.

Organizatorem wyjazdu był wychowawca klasy Antoni Hućko.

GALERIA: