Podziękowanie za udział w „Dniu Krajobrazu 2023”

Nasza szkoła (klasy I-III) aktywnie włączyła się w tegoroczne obchody „Dnia Krajobrazu”, które odbyły się pod hasłem „Doceń lokalność” i były pretekstem do promowania krajobrazów najbliższego otoczenia.

Klasy pierwsze pod opieką pań: Alicji Nawracaj i Beaty Pieszczoch udały się na spacer po okolicy, aby zobaczyć m.in. Górę Trzech Krzyży i poznać jej historię.

Klasa 2a wspólnie z panią Małgorzatą Sudyką poszła obejrzeć dwa dęby szypułkowe znajdujące się przy sanktuarium bł. ks. Władysława Findysza. Warto wspomnieć, że owe dęby są pomnikami przyrody. Uczniowie w szkole namalowani dęby wg własnego pomysłu.

Klasa 2b pod opieką pani Teresy Frydrych wykonała piękne kolaże, na których są krajobrazy naszego regionu. Prace powstały na zajęciach plastycznych.

Klasa 3a postanowiła odwiedzić miejscowe muzeum - Ośrodek Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej - Muzeum im. Leona Karcińskiego. Wyjście zorganizowała pani Anna Suska.

Uczniowie klasy 3b pod opieką pani Małgorzaty Bobuli  postanowili zobaczyć i zapoznać się z historią kapliczki św. Floriana, która znajduje się w rynku Nowego Żmigrodu przy placu Kościuszki.