Wycieczka do Rzeszowa klas trzecich.

23 listopada uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Po drodze zajechaliśmy do Stępiny by zobaczy schron kolejowy, w którym w 1941 roku spotkali się wódz III Rzeszy Adolf Hitler i włoski dyktator Benito Mussolini. O czym rozmawiali nie wiadomo, ale wiadomo, że w nadziemnym tunelu schronowym byli całkowicie bezpieczni.

Schron ten ma blisko 400 m długości i 12 m wysokości i potężne ściany, których grubość w niektórych miejscach przekracza 3 m.

Kolejną atrakcją był spektakl w teatrze Maska pt. „Hachiko.

Wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni, człowieka i psa. Historia ta wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japoni. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko. Ta poruszająca historia przyjaźni człowieka z psem wyzwoliła w dzieciach wiele emocji i na pewno zapadnie wszystkim na długo w pamięci. Spektakl bez wątpienia jest godny polecenia.

Po spektaklu zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Dobranocek, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele bajkowych eksponatów kolekcjonera W. Jamy związanych z popularnymi dobranockami tj.: Miś Uszatek, Miś Koralgol, Koziołek Matołek, Bolek i Lolek

Następnie udaliśmy się na Rynek, zobaczyliśmy XVII – wieczną studnię, w przeszłości jako źródło wody pitnej dla mieszkańców oraz Ratusz siedzibę Urzędu Miasta i Prezydenta.

Na zakończenie wycieczki był pobyt w Fly Parku. Po rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z wielu atrakcji m.in. trampolin sportowych, ściany spinaczkowej, koszów do koszykówki, zjeżdżalni oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nas. Po spalonej ilości kalorii podczas zabawy na trampolinach udaliśmy się w drogę powrotną.

GALERIA:

Alicja Nawracaj