Wyjazd na spektakl „Pan Tadeusz. Obrazy”

14.02.2023 roku uczniowie klas V a, VI a, VIII b mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Pan Tadeusz. Obrazy”. Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu w cyklu 12 obrazów – scen przedstawili główne wątki naszej epopei narodowej. Wątek historyczny został ukazany w formie wspomnień walk narodowowyzwoleńczych. Interesujący okazał się także wątek sensacyjno- przygodowy ukazujący dzieje Jacka Soplicy (potem księdza Robaka). Nie zabrakło też humorystycznych scen romansowych dotyczących miłości Tadeusza i Zosi oraz perypetii uczuciowych Telimeny. Komizm słowny i postaci, komedia omyłek oraz zwroty akcji niewątpliwie uatrakcyjniły inscenizację „Pana Tadeusza”. Spektakl w wykonaniu wrocławskich aktorów przybliżył lekturę wszystkim widzom, a zwłaszcza uczniom klasy ósmej. Dla młodszych kolegów był dobrym wprowadzeniem do czytania i omawiania tej książki w klasach starszych.

Po przedstawieniu udaliśmy się do Galerii „Vivo” , gdzie zjedliśmy posiłek.

Wyjazd zorganizowała pani Iwona Turek. Opiekunami byli : pani Anna Madej, pani Barbara Marszał, pan Tomasz Źrebiec.