Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty

i szkolnictwa wyższego. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

I  właśnie z tej okazji 13 października 2023 r. obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 3b oraz klasy 5a i 5b pod kierunkiem swoich wychowawców, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym wyrażając swoje podziękowanie i uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Alicja Witkowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Samorząd Uczniowski także włączył się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Każdemu nauczycielowi naszej szkoły zostały wręczone przepiękne, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, a przewodnicząca Natalia Mrugał w imieniu wszystkich uczniów podziękowała nauczycielom za serce, pomocną dłoń i codzienną troskę na drodze zdobywania wiedzy. Następnie uroczyście wręczono pracownikom szkoły przyznane nagrody Dyrektora i Wójta.

Ostatnim akcentem akademii była część artystyczna, która ukazała różne aspekty pracy nauczyciela. Zaprezentowane scenki, wiersze i piosenki sprawiły, że na  twarzach zebranych pojawiły się uśmiechy.

Dzień ten minął wszystkim w bardzo miłej atmosferze.

Dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie za współpracę.

Organizatorzy: Małgorzata Bobula, Teresa Niemiec, Renata Piątkowska