WYCIECZKA CZWARTOKLASISTÓW DO SAMOKLĘSK

Dnia 28 września 2023 roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wyjechali na wspólną wycieczkę do Samoklęsk do obiektu „Szeran”. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, lepsze poznanie się uczniów. Tam spędzili kilka godzin,  korzystając z  placu zabaw - huśtawek, boiska, domku ze zjeżdżalnią. Dzień był słoneczny, jednak po dotarciu na miejsce, na trawie utrzymywała się jeszcze rosa, więc na zabawy sportowe trzeba było troszeczkę poczekać. Czas ten czwartoklasiści wypełnili świetną zabawą pt. „Kto, tak jak ja, ma…”, dzięki której mogli się lepiej poznać i coś więcej o sobie dowiedzieć.

Następnie uczniowie brali udział w wielu zabawach: skoki w workach, przeciąganie liny, gra w piłkę nożną, siatkówkę. Wiele emocji sprawiła zabawa w odnajdywanie  ziemniaków na wyznaczonym obszarze. Osoba szukająca miała opaskę na oczach i kierowana podpowiedziami kolegów i koleżanek z klasy, miała odnaleźć te ziemniaki w jak najkrótszym czasie.

Dla uczniów przygotowano smaczny posiłek: smażoną kiełbaskę z chlebem, galaretkę z bitą śmietaną oraz napoje.

Wyjazd upłynął w miłej i ciepłej atmosferze. Z całą pewnością na długo pozostanie uczniom w pamięci.

Wychowawcy klas IV