• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Być wolontariuszem to super sprawa!

Dzień 14 września br. na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. To właśnie tego dnia w hali sportowej odbyła się XXII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Na zaproszenie pana wójta Grzegorza Bary i pani kierownik ŚDS Małgorzaty Łysik  nasza szkoła włączyła się w pomoc przy organizacji spartakiady.

Do nauczycieli i pracowników szkoły dołączyło blisko 80 uczniów z klas V-VIII. 65 uczniów było w hali, natomiast pozostali pomagali  w szkole. Każdy wolontariusz wyposażony w identyfikator i  specjalną koszulkę miał przydzielony ośrodek i był odpowiedzialny za swoją grupę (pomoc przy śniadaniu, przejście do szatni, toalet, pobyt w hali, kibicowanie, przejście na obiad itp.). Nasi uczniowie w szczególny sposób opiekowali się osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Pomimo że pogoda tego dnia nie dopisała, atmosfera w hali była bardzo gorąca. Przy udziale gości uczestnicy ŚDS rywalizowali w czterech konkurencjach: rzut piłką do kosza, strzał piłką na bramkę, rzut piłką lekarską, tor przeszkód. Warto wspomnieć, że sędziami byli nauczyciele z naszej szkoły.

Wolontariusze usłyszeli wiele ciepłych słów i podziękowań za wszelką udzielaną pomoc i serdeczność.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu.

Więcej o XXII Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego:

http://itvpoludnie.pl/wojewodzka-spartakiada-sds-w-nowym-zmigrodzie/

https://www.facebook.com/gminanowyzmigrod?locale=pl_PL

https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/3676-xxii-spartakiada-sportowa-srodowiskowych-domow-samopomocy-wojewodztwa-podkarpackiego-za-nami-zdjecia.html 

Joanna Kmieć

DSC 6373

kuratorium

vulcan

archiwalna

jadlospis